تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۳٠ | ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : ...

بیست و پنجم ماه ذی القعده روز دحوالارض است. دحوالارض را چنین معرفی می کنند "روزی که زمین از زیر کعبه کشیده و گسترانیده شد.
گر چه این مطلب یعنی کشیده شدن و گسترانده شدن زمین در وحله اول عجیب به نظر میرسد اما تعریف واضح تر این موضوع این است که گفته شود :
پس از آنکه تمام سطح کره زمین به مدت طولانی در زیر آب فرو رفته و خداوند خواست تا آن را از زیر آب بیرون آورد که صحنه زندگی موجودات مهیا گردد ، اولین نقطه ای که از زیر آب سر بیرون آورد همان مکان مقدس کعبه و بیت الحرام بود . این واقعه نشان دهنده اهمیت این نقطه و مرکزیت آن برای همه عالمیان است .
در واقع دحوالارض روز شروع حیات بخشی خداوند به جهان خاکی است که توجه به آن در روایات و تعیین اعمال خاص همچون روزه ، عبادت ، دعا و غسل واهتمام به آن از سوی معصومین (ع) نشانگر عنایت حضرت حق به این روز با برکت است .
تعبیر به اینکه "در روز دحو الارض رحمت خدا منتشر گردیده و از براى عبادت و اجتماع به ذکر خدا در این روز، اجر بسیار است" و امثال آن ، مومنین را بر انجام مستحبات مخصوص این روز ترغیب می نماید . درباره روزه این روز آمده است :
روزه این روز همانند روزه هفتاد سال است .
روزه این روز کفاره گناهان هفتاد سال است .

برای روزه دار این روز هرکه و هرچه در میان آسمان و زمین است استغفار می کند و ...
از دیگر اعمال این روز شریف دو رکعت نماز است که در آن حمد و پنج مرتبه سوره "والشمس" خوانده می شود و پس از نماز نیز دعایی است که در مفاتیح آمده است . و همچنین دعای "اللهم داحی الکعبه ..." از دعاهای مخصوص این روز است .
روایت است که « امام رضا » علیه السلام فرموده اند: درشب بیست و پنجم ماه ذى القعده حضرت ابراهیم (ع) و حضرت عیسى (ع)متولد شده اند. و نیز در این روز رسول خدا صلى الله علیه و آله ، به قصد حجة الوداع از مدینه به همراه یکصد و چهار هزار یا یکصد و بیست و چهار هزار نفر از راه شجره به مکه عزیمت نمودند که حضرت فاطمه (ع ) و تمامى زوجات آن حضرت نیز ایشان را همراهی می کردند .
و نیز در روایتی است که در این روز قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قیام خواهد نمود .

 

« خروج پیامبر اکرم(ص) از مدینه به قصد حجه الوداع ( 10ق) »

ازطرف پیامبر اکرم(ص) در ماه ذیقعده ی سال دهم هجری قمری به اهالی مدینه و قبیله های اطراف اعلام شد که امسال آن حضرت قصد زیارت خانه ی خدا و برپایی مراسم حج را دارد. به همین جهت، تعداد زیادی از مسلمانان به همراه آن حضرت عازم مکه شدند. پیامبر اکرم (ص) در روز 25 ذیقعده¬ی سال دهم هجری قمری از مدینه حرکت نموده و در مکانی به نام ذوالحلیفه احرام بست. تمام همسران آن حضرت و یگانه دختر گرامیش حضرت فاطمه(س) در این سفر هماره پیامبر(ص) بودند. حضرت علی(ع) نیز پس از ماموریت جهادی و تبلیغی در منطقه ی یمن، به دستور پیامبر اکرم(ص) در مراسم بزرگ حجله¬الوداع حضور یافت. چون حج این سال آخرین حج پیامبر اکرم(ص) بود به حجه الوداع مشهور گردید. پس از پایان مراسم حجه الوداع هنگام بازگشت به مدینه در مکانی به نام غدیر خم پیامبر اکرم(ص) در اجتماع یکصد هزار نفری، حضرت علی(ع) را به فرمان خداوند متعال به جانشینی خود منصوب فرمود و همگان با امیرالمومنین علی(ع) بیعت کردند.هفته ناجا بر همه ی کارکنان نیروی انتظامی به خصوص

بابای خوبم

جناب سرهنگ رضا بهروزی

 و خانواده های محترم این نیرو مبارک باد

خاطر نشان کنم

بابام به سمت جانشین فرمانده انتظامی شهرستان های مینودشت گالیکش

 منصوب شد

یک دنیا ارزوی موفقیت سلامتی برای بابام که عزیز تر از جونم اروز دارم

من همیشه به بابام گفتم تورو خدا با مردم به خوبی رفتار کنید میدونم

دید خیلی از مردم نسبت به نظامی ها بده و فکر میکنند که نظامی ها

خیلی خشنن و توی خونه هاشون حکومت نظامی ولی میخوام بگم از

اینجا که ما نظامی ها هم زندگی های شخصی مون مثل مردم عادی

هر چند خیلی از مردم از ادبیات طلب کارانه مامورای نیروی انتظامی

دلخوردندامید وارم یک روزی مردم عزیزمون قدر این مامور ها و این نیروی

های عزیز رو به معنی واقعی کلمه درک کنند

            

 

 تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٦ | ٩:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ...

این روزها در هر جمعی سخن از اختلاس و مختلسین است و معمولا بعد از شنیدن اخبار جدید همه میگن : نُچ نُچ نُچ !

ولی تا حالا فکر کرده ایم که اگر موقعیتی شبیه آنچه برای مختلسین پیش می آمد ، چه می کردیم ؟ جوری نچ نچ می کنیم که انگار اگر زمینه ی بالاکشیدن چندهزار ملیارد برای خودمان پیش بیاد ، دست از پا خطا نمی کنیم ! درحالیکه چندهزار ملیارد که سهله حتی یک ملیارد تومان کافی است که ما را وسوسه کنه ! آیا در میان نچ نچ کنندگان کسی هست که بتونه ادعا کنه :

( اگه پاش بیفته و بتونم یک ملیارد تومن رو بدون اینکه کسی بفهمه ، به جیب بزنم ، این کار را نخواهم کرد و به راحتی از آن چشم می پوشم ) ؟!؟

ممکن است ما از صد هزار و حتی یک ملیون بگذریم ولی آیا از یک میلیارد چی ؟!؟ یک ملیارد یعنی هزار تا یک ملیون ها ! فکر نکنم کسی مرد این گذشت پیدا بشه ! پس کمی آهسته تر نچ نچ کنیم !تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱ | ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : ...  • تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ