تاريخ : ۱۳۸٩/٦/۳۱ | ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ...

هر چی دلت تنگت میخواهد بگو؟لبخندمتفکر

 

خودمم به خودم تبریک میگم و از خدا میخوام با تولدم تولدتازه ای در زندگیم داشته باشم

از ابراز محبت همه شما دوستان مجازی چه با معرفت چه بی

معرفت ممنونمقلبتاريخ : ۱۳۸٩/٦/٢۳ | ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ...

 

چه کنیم که رحمت و مغفرت الهی شامل حالمان گردد و چرا ماه رمضان و شبهای قدر می آید و میرود و در وجود ما تغییر محسوسی روی نمیدهد و بعد از رمضان همان آدم قبل از رمضان هستیم و شاید هم بدتر !

شکی نیست که درب رحمت الهی هیچگاه بسته نمیشود ( لا

یغلق بابه ) و کسی از درگاه خدا رانده نمیگردد ( لا یُردُّ سائله )

پس از جانب او هیچ مانعی نیست و هر چه هست از ماست .

باید موانع را در خود جستجو و در رفع آنها بکوشیم تا قلب و روح

و باطن ما بتواند رحمت الهی را به خود جذب کند چرا که قلوب

ما مانند ظروفی است که زیر باران قرار دارد و هر کدام به

تناسب ظرفیت آن ، آب باران را به خود میگیرد ؛ قابلمه به اندازه

ی خود و کاسه و لیوان و استکان هم همینطور ولی ظرفی که

 برعکس روی زمین قرار دارد ، رویش به زمین و پشتش به

سوی آسمان است ، حتی اگر باران به شدت ببارد ، قطره ای

آب درون آن جمع نخواهد شد . قلبی هم پشت به خدا کرده ،

توانایی جذب رحمت الهی ندارد حتی اگر دستهای صاحب این

قلب  در شبهای قدر ، رو به آسمان باشد و الغوث الغوث بگوید !

 مهمّ اقبال قلب است نه بالا رفتن دست . قلبهای ما در زندگی

روزمرّه از خدا غافل است و فکر و ذکر و همّ و غمّ ما همه اش

 شده دنیا و مادیات به حدّی که حتّی در خواب هم ، خواب پاس

 شدن یا برگشت خوردن چک هایمان را میبینیم !تاريخ : ۱۳۸٩/٦/۱۸ | ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : ...

  عیدرمضان امد ماه رمضان رفت  

صدشکر که این امد و صد حیف که ان رفتتاريخ : ۱۳۸٩/٦/۱٥ | ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ...
تاريخ : ۱۳۸٩/٦/۱٢ | ٢:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ...

بیست حدیث از حضرت رسول اکرم (ص)درباره حضرت مولا (ع) از اهل سنت


1- قال النبی الاکرم (ص): عنوان صحیفة المؤمن: حب علیّ (ع). جاء فی:المناقب لابن المغازلی 243 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 4/410 - الجامع للسیوط 2/145 - ینابیع المودة.

2- وقال (ص): حامل لوائی فی الدنیا والآخرة: علیّ (ع). روی فی کنز العمال6/122 - الطبری 2/201 - الخوارزمی 250 - الفضائل لاحمد 253 - ابن المغازلی 42/200.

3- وقال الرسول الأعظم (ص): أمَرنی ربی بسد الأبواب إلاّ باب علیّ (ع). نقله الخصائص للنسائی 13 - مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/125 - الترمذی 13/173 - البیهقی 7/65 - ینابیع المودة 282 - مسند أحمد 4/369 - ابن المغازلی 245 - ینابیع المودة 126.

4- وقال (ص): الصدیقون ثلاثة: مؤمن آل یاسین، ومؤمن فرعون، وأفضلهم: علیّ (ع). ذکر فی: المناقب لاحمد 194، 239 - کنز العمال 5/31 - الجامع للسیوطی 2/83 - ابن المغازلی 245 - ینابیع المودة 126.

5- وقال (ص): مَن سرّه أن یحیا حیاتی، ویموت مماتی، فلیتول من بعدی علیّ (ع).جاء فی: مسند أحمد 5/94 - مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/128 - کنز العمال 6/217 - الطبرانی.

6- وقال النبی (ص): لکلّ نبی وصی ووارث, ووصیّی ووارثی: علیّ (ع). جاء فی: کنزل العمال 6/158 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 11/173 - شواهد التنزیل 2/223 - ینابیع المودة 94.

7- وقال(ص): أعلم أمتی من بَعدی: علیّ (ع).مناقب الامام علی بن ابی طالب (ع) لابن المغزلی الشافعی.

8- وقال(ص): زینوا مجالسکم بذکر علیّ (ع). جاء فی:مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/109 - مسند احمد 4/368، 5/419 - الخصائص للنسائی9، 24 - ابن المغازلی 16 - المناقب لاخطب خوارزم 94 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 8/290 - ینابیع المودة.

9- وقال الرسول الاکرم (ص): براءة من النار حبّ علیّ (ع). رواه: مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 2/241 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 6/85 - اخطب خوارزم 86 - ابن المغازلی 90.

10- وقال: (ص): أوصی من آمن بی وصدقنی بولایة علیّ (ع). جاء فی: الجامع للسیوطی 1/230 - الریاض النضرة 2/168 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 1/316 - ابن المغازلی 49 - ینابیع المودة 266.

11- وقال(ص): لا یجوز على الصراط أحد إلا ببراءة فی ولایة علیّ (ع). ذکره:ابن المغازلی 15 - الاستیعاب 2/457.

12- قال النبی (ص): علیّ (ع) الفاروق بین الحق والباطل. نقله مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/132 - مسند احمد 1/331 - ینابیع المودة 92.

13- وقال (ص): علیّ (ع) الصدّیق الأکبر.رواه:البیهقی 4/53 - کنز العمال 7/176 - الجامع للسیوطی 2/276 - ابن المغازلی 93.

14- وقال النبی (ص): علیّ (ع) کفه وکفی فی العدل سواء.جاء فی مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/14 - الطبری 2/272 - الترمذی 2/299 - ابن المغازلی 37 - بنابیع المودة 57.

15- وقال(ص): علیّ (ع) خیر البشر, فمن أبى فقد کفر.رواه ابن المغازلی 129 - ینابیع المودة 233 - تاریخ بغداد للخطیب البغدادی 5/37 - الخوارزمی 235.

16- وقال النبی (ص): علیّ (ع) امام البررة, وقاتل الفجرة, منصور من نصره، مخذول من خذله.  وفی روایة اخرى قال (ص): علیّ (ع) إمام المتقین, وأمیر المؤمنین، وقائد الغرّ المحجّلین. جاء فی: کنز العمال 6/153 - الدارقطنی  - مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/129 - کنز العمال 6/153.

17- وقال (ص): علیّ (ع) مع القرآن, والقرآن مع علی.رواه البخاری 5/19 - مسلم 2/360 - الترمذی 5/304 - مستدرک الصحیحین للحاکم النیسابوری 3/109 - ابن ماجة 1/28 - مسند أحمد 3/328.

18- وقال النبی (ص): علیّ (ع) حبه إیمان, وبغضه نفاق.رواه ابن المغازلی 67 - الخوارزمی 236 - فرائد السمطین - ینابیع المودة.

19- وقال (ص): علیّ (ع) من فارقه فقد فارقنی، ومن فارقنی فقد فارق الله.

ابن المغازلی 45 - ینابیع المودة 181.

20- وقال (ص): علیّ (ع) احب خلق الله الى الله ورسوله. نقله:کنز العمال 5/33 - الریاض النضرة 2/211 - ابن المغازلی 219.

 تاريخ : ۱۳۸٩/٦/٤ | ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ...

 

وقتی روز شمار بندگی را ورق می زنی الطاف رحمت ایزدی را در لابه لای روزها می بینی بعضی از ماه ها شور و حال دیگری دارند . اصلا رنگ و بوی خدا در آنها نمایان تر است .

رجب، ماه خدا، ماه خالی شدن از غیر خدا، ماهی که ملائکه در زمین به دنبال جمع کردن استغفار مثل من و تو هستند . باید تخلیه شد باید دید روزها را چگونه گذرانده ایم . تپش قلبهایمان با کدام طنین موزون می نواخت .

آیا با نوای استغفار (استغفرالله و اسئله التوبه) در این میکده دل را گشوشده ای؟ ! و آیا . . .

گام ها را فراتر می نهیم تا به کعبه مقصود رسیم . شعبان از راه می رسد . آن هنگام که ظرف بندگی تو از تب هوای نفس اماره خالی شد شعبان با طلوعی سرشار از لبریز از شکوفه های محمدی و عطر ال الله از راه می رسد و قدم بر خانه دل می گذارد . می آید تا این منزل بود را به دسته گل های از ذکر و معنویت بیارآیی . هر چه گام به جلو برمی داریم احساس سبکی در ما ایجاد می شود .

و دیگر هنگامه جلای دل است . دلی که رجب را وقف پیرایش آن در شعبان را وقف آرایشش کرده ایم . مهربانا شکرت که این گونه مرا، اعضاء و جوارحم را، زبانم، چشمم را، گوشم را و همه وجودم را میهمان این خوان با کرامتت کرده ای، میهمانی که حتی چشم بر هم نهادن آن نیز عبادت است .

آرام آرام دلنشین و سبکبال پاسی را بر بال ملائک می گذاریم و دستان رمضان را در آغوش می گیریم پای بر شمارش معکوس دل می گذاریم و به سوی عشق و مستی در دست .

به میانه ماه خدا نزدیک شده ایم . نوای رحمت ایزدی به گوش می رسد . در قلب زمان اعظم ملائکه آسمان بر زمین می آیند تا بالهایشان را فرش پای ملکوتیان کنند . آمدند تا تو را بخرند . آیند تا تو را نزد آن معبودی ببرند که خریدار هر یوسف بد سرشت است .

لیالی قدر در انتظارند تا فانوس عشق و عاشقی را بنوازند . معشوقه دل عطر شفا و رحمت را می گستراند، دلبری می کند تا تو را که عاشقی و مجنون، ناز او را بخری .

آمده ام به کوی تو گر تو کنی نگاه من

ناز خرج ز روی تو گر تو دهی شفای من و آنجاست که این عبد سراپا تقصیر روی به سوی حقیقت عالم می کند و منشور آینده ای مبهم را از دست مولامان حجة بن الحسن (عج) بر می گیرد .

خدایا چه می شود ما را این شب، پر از رحمت و برکت، اما رسم مجنون شدن را نمی داینم، نمی دانیم که اگر لیلای عالم کاسه گدایی تو را می شکند . تو را دوست دارد و در انتظار یک نگاه پر از نیاز توست . شب قدر آمده است تا تویی که خسته عالم دنیایی، خسته بندگی تن شده ای . چنگ در ریسمان معنویت زنی و قرآن را که سرچشمه معنویات عالم است با زبان اشک بیارازی با زبانی که تحفه قدح بار است، با زبانی که کیمیای جلای دل است . آن محبوبه ای که شنزار گونه های عاشقان را آبیاری می کند تا نهال خوف و رجا در آن برویاند .

شبنمی که اگر لیلای مجنون، گوشه چشمی (نیم نگاهی) بر آن کند همه گناهانت اگر به عدد ستارگان آسمان باشد آمرزیده می شود . آری باید این اشک ها را تحفه قدم او کرد .

لطیفا! حال که در رحمتت را به روی ضعیفان و ثروتمندان معنویت گشوده ای و حال که من ناچیز قلب رمضان را که با شستن خون در رگها جاری می کند در آغوش خود می فشارم . چگونه می شود این عاشقی که در دام بلای دوست گرفتار است به خود واگذاری؟

چگونه می شود آن حال و هوای شبهای قدر را از من بستانی تا در این بحر فانی دست و پا زنم . . .

چگونه؟ !

ای الهه ناز! با همه نیاز، به درگاه تو آمده ام تا قلم عفو بر در دریای گناهانم بکشی که که با دیدگانی پاک به زیارت آقا حجة بن الحسن (عج) برسم .

ای محرم راز! با دل پر سوز و گداز، آمده ام تا به شب قدر حلقه گمشده انسانیتم را بیابم که مگر سالک راه تو شوم . ای خدای بی نیاز! با عطش و عشق و نیاز آمده ام تا به حق بهترین بندگانت، به حق سید رسولانت و به حق ناله های عصمت عالم ما را هم رنگی الهی بزنی تا خدایی خدایی شویم .

آمین یا رب العالمین  • تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ